- Čas:od 20. 02. 2025do 31. 05. 2025Lokacija:Zavod Moja mavrica
Zavod Moja mavrica v svojo ekipo vabi nove prostovoljke_ce
Zavod Moja mavrica je nastala kot nadgradnja raznovrstnih projektov prostovoljk_cev in aktivistk_ov. Vsi naši projekti temeljijo na dejavnostih, preko katerih vzpostavljamo in zagotavljamo raznolike oblike skupnostne podpore in pomoči osebam z manj priložnostmi.
Dela, ki jih lahko opravljaš na Moji mavrici
- medsebojna podpora v skupnosti preko pogovorov in druženja
- načrtovanje in izvajanje pogovornih skupin v živo ali online
- načrtovanje, organizacija in izvedba uličnih akcij
- načrtovanje in izvedba umetniških aktivnosti in delavnic (ustvarjalne delavnice, športne aktivnosti, glasbeni dogodki)
- organizacija dogodkov igranja družabnih iger in ustvarjanje novih
- nudenje administrativne podpore (urejanje evidenc, pisanje projektov)
- udeležba na mednarodnih sodelovanjih
- predstavitve naših aktivnosti in informiranje na stojnicah
- grafično in multimedijsko oblikovanje videoposnetkov, objav za socialna omrežja
- snemanje videoposnetkov in fotografij.
Močno podpiramo in smo odprti tudi za razvoj novih idej in predlogov!
Za vsako področje dela imamo na voljo usposabljanje in mentorsko podporo.
Prijave sprejemamo do 31. marca na mail info@mojamavrica.si. - Čas:19. 05. 2025od 18:00 do 19:30Lokacija:Galerija ŠKUC, Stari trg 21, Ljubljana
Sophijin simpozij - Feministični aktivizem in podpora ob travmi zaradi spolnega nasilja
Vabimo vas na okroglo mizo in pogovor ob prevodu nove knjige Lepe Mlađenović ČUSTVA SPREMINJAJO DELOVANJE MOŽGANOV
Sodelujejo: Lepa Mlađenović, Biljana Branković, Darja Zaviršek, Zala Metlika in Mojca Dobnikar
»Čustva je treba dekolonizirati« – osvoboditi vseh tistih interpretacij, ki jih zasužnjujejo in izkoriščajo, torej osvoboditi seksizma, rasizma, nacionalizma, homofobije. V knjigi predstavljene nevrobiološke raziskave možganov potrjujejo, da v situaciji spolnega nasilja možgani delujejo tako dobro, kot le morejo, da bi se ubranili napada. Najpogosteje za to uporabijo molk. Zato avtorica utemeljuje novi model podpore travmatiziranim osebam, travmo upoštevajoči pristop, ki se osredotoča na pričevanje preživelih in na njihove potrebe, izkušnje preživelih pa osvobaja najrazličnejših psiholoških, psihoterapevtskih, psihiatričnih, medicinskih interpretacij in diagnoz.
Lepa Mlađenović, avtorica knjige, je psihologinja, feministična svetovalka za ženske s travmami zaradi moškega nasilja, aktivistka feminističnega, lezbičnega in protivojnega gibanja. Študijo je napisala na osnovi tridesetletnih izkušenj s svetovanjem ženskam s travmami zaradi spolnega nasilja, tudi posilstva v vojni. Je ena od pionirk drugega vala jugoslovanskega feminizma, znotraj katerega so se oblikovale tudi slovenske feministične skupine in v tesnem sodelovanju s pobudami iz Zagreba in Beograda začele delovati proti nasilju nad ženskami. Lepa je bila v tem gibanju od samega začetka strastna zagovornica ženske solidarnosti in pozitivnega vrednotenja ženskih izkušenj.
Vabljeni k dejavni udeležbi!
Pogovor bo potekal v slovenščini in srbohrvaščini.